Zvířata

Zrzounek

aneb koza číslo jedna, nejchytřejší v celých Děpoltovicích. Je nejmlsnější a za pamlsek by se doslova rozkrájela. Umí dávat pusinky, chodit po zadních a jako všechny naše kozy na vodítku na procházky. Skotačení na zdejších prvcích patří k jejím koníčkům. S Beruškou k nám přijely z nedalekého Rittersgrün od rodiny Meyerových, která dlouhá léta spolupracuje s naším jezdeckým klubem, mimo jiné na výstavbě hranicepřekračující hipostezky. Svojí přátelskou povahou si od našich dětí vysloužila přezdívku Drzounek.

Beruška

Zrzounkovo malá ségra, z naších koz asi nejplašší, pokud se ovšem koza nechá tímto slovem vůbec popsat. Dlouho jsme nemohli přijít na to, jak by se měla jmenovat, až jednou paní ředitelku Nikolku přišla navštívit kamarádka Charlottka a jméno bylo na světě. Na vodítku umí parádně chodit po zadních a moc jí chutná čokoláda.

Uršula

Další a zatím poslední z našich koz si u nás místo doslova vysloužila. V létě jednomu hříbátku při porodu umřela maminka a tak jsme sháněli kozu s plným vemínkem. Tehdy ještě Líza k nám přijela, vyskočila si na žlab, aby se k ní malý dostal a prvních pár týdnů dělala našemu sirotkovi náhradní mámu. Když si pak chlapeček sám našel adoptivní maminku ze svých řad, odstěhovala se do kozí ohrádky a žít s námi bude šťastně až do smrti. Jenom si mezitím nechala změnit jméno na Uršulu..

Ovečky

nebo také uřvánci, kdo přijde, na vlastní uši pozná sám. Jejich touha po tvrdých houskách je nezvládnutelná a kdokoliv jim jednou housku dal, už nikdy neprojde bez povšimnutí. Jsou to ovce zvláštní, od koz je rozeznáte podle toho, že nemají rohy. Jsou plaché, takže se směly účastnit malování vnitřku ohrádky. Sice si sem tam uhnaly na kožíšku barevnou šmouhu, ale nehrozilo jim, narozdíl od koz, že se napijou barvy, nebo udusí ukradeným štětcem.

Zlý vlk

náš pejsek, kterého vyhodili z policejní školy, nejspíš nenosil domácí úkoly. Chyběl dokonce i když se probírala domácí zvířátka a tudíž se nikdy nedozvěděl, že ovečka je kamarád. Zvenku na plotě si lze povšimnouti otisků jeho drápů a když se pořádně rozhlédnete, určitě ho nachytáte jak někde číhá…